سمساری جعفری

خریدار فرش دستباف و ماشینی نو و دست دوم در تمامی نقاط تهران

 یکی از پرطرفدارترین انواع فرش ، فرش‌های دستباف هستند که جزو محصولات کهن ایرانی نیز به شمار می‌روند.فرش دستباف ایرانی به دلیل کیفیت خوب و ظاهر زیبا همواره مورد استقبال همگان قرار دارد. در سال‌های گذشته با پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌های مختلفی از جمله تولید فرش ، شاهد تحولات بسیار بزرگی در تولید این محصول بودیم ؛ به طوری که در ابتدای تولید فرش به دست هنرمندان ایرانی ، نقش‌های بسیار ساده و طرح‌های آسانی روی این محصولات پیاده می‌شد اما با گذر زمان تحول عظیم در تولید فرش ها به وجود آمد و این امر موجب تنوع بی‌نظیر در بازار فرش دستباف شد.
 
سمساری جعفری - خریدار فرش دستباف و ماشینی
 

مشخصات فرش های دستباف از لحاظ اندازه

متداول ترین اندازه های فرش دستبافت ایرانی 6متری ، 9متری ، 12 متری  و 24 متری می باشد که با توجه به اندازه محیط انتخاب می شود. 
 
• قالی: به انواع فرشهایی که در اندازه های ۳×۲ متر،۵/۳×۵/۲ متر،۴×۳ متر،۴×۶ متر باشد، گفته می شود.
• قالیچه: به انواع فرشهایی گفته می شود که مساحت آن از ۴ متر مربع کمتر باشد.
• کلّگی: به انواع فرشهایی گفته می شود که از نظر عرض از قالی کم عرض تر و از نظر درازا از ۴ متر کمتر باشد.
• کناره: به انواع فرشهایی گفته می شود که برای راهروها و راه پله ها استفاده می شود و پهنای آن از ۷۰/۱ تا ۵/۰ متر و طول آنها از ۱۰-۳ متر متفاوت است و در بعضی از موارد تا ۱۵ متر و یا حتی بیشتر بافته می شود.
• ذرع و نیم و ذرع چارک: به انواع فرشهایی که ابعاد آن ۵/۱×۰۴/۱ و ۶۰/۱×۱۰/۱ متر باشد ذرع و نیم گفته می شود. همچنین به فرشهایی که ۳۰/۱×۸۰/۰ متر باشد ذرع و چارک گفته می شود.
• پشتی: به قالیچه هایی که مساحت آنها کمتر از یک متر مربع باشد. متداولترین اندازه پشتی ۹۰×۶۰ سانتی متر می باشد.
• پادری: به قالیچه های کوچکی که اندازه پاگرد در بافته می شود پادریگفته می شود.
 

مشخصات فرش های دستباف از لحاظ طرح

• فرش دستباف کاشان : از فرش های محبوب ایرانی فرش دستباف کاشان می باشد این قالی در سطح جهان نیز معروف می باشد و در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع به فروش می‌رسد. زیبایی بی اندازه ، کیفیت عالی فرش دستبافت کاشان موجب شده است خرید و فروش این نوع فرش توسط مشتریان رونق داشته باشد. 

• فرش دستباف تبریز : یکی دیگر از شهرهای ایران که در تولید فرش دستباف مشهور بوده و طرفداران زیادی دارد شهر تبریز می باشد. بافندگاه هنرمند و توانمند  تبریز قالی هایی در طرح ها و رنگ هایی مختلف می بافند. ظرافت منحصر به فردی در فرش های دستباف تبریز وجود دارد. از گذشته تاکنون شهر تبریز مهد بافت و توزیع انواع فرش دستبافت در طرح‌ها ، رنگ ها و مدل‌های متنوع بوده است.
• فرش دستباف اصفهان : هنرمندان زیادی در شهر اصفهان نیز وجود دارد که به بافندگی فرش می پردازند و فرش هایی با طراحی زیبا تولید می کنند.
• فرش دستباف قم : شهر قم نیز در زمینه هنر بافندگی فرش های دستباف ، حرفی برای گفتن دارد. فرش های دستباف قم دارای رنگ بندی خاص با طرح های متنوع می باشد.
• فرش دستباف نایین : یکی دیگر از شهر هایی که در زمینه بافندگی فرش دستبافت مشهور هستند شهر نایین می باشد.بافندگی فرش در این شهر نیز مانند اصفهان و تبریز به صورت حرفه ای و خاص انجام می شود.
 

انواع فرش دستبافت ایرانی از نظر جنس

فرش تمام ابریشم : در این نوع فرش ها ، پرز و چله آنها از نخ ابریشم مرغوب بافته شده است.
فرش گل ابریشم :  در این نوع فرش ها، در حاشیه‌ها و در نقش‌های آن از ابریشم استفاده می‌شود.
فرش کف ابریشم : در این نوع فرش ها، در زمینه آن به جای پشم از ابریشم استفاده می‌شود.
سوف : نوع دیگری از فرش و قالی دستباف است که زمینه آن از پود ضخیم و نازک تشکیل شده است و نقش و گل و بوته پرزدار دارد.
 

قیمت فرش دستباف

یکی از نکات مهم در زمان خرید فرش دستباف ایرانی ، قیمت آن می باشد. توجه داشته باشید با وجود تنوع بی‌نظیری که در انواع فرش های دستبافت وجود دارد طبیعتا قیمت هرکدام از آنها نیز متفاوت می باشد و هر چه کیفیت و تراکم فرش انتخابی بهتر باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد. البته نحوه خرید فرش نیز می تواند در قیمت گذاری آن تاثیر داشته باشد. اگر مشتری بتواند از تولید کنندگان به صورت مستقیم اقدام به خرید فرش دستباف نماید می تواند فرشی با کیفیت و در عین حال با قیمت مناسب خریداری کند. یکی از این روش‌ها خرید مستقیم از فروشگاه‌های آنلاین می‌باشد زیرا در این فروشگاه واسطه‌ها و دلالان از میان برداشته شده‌اند و فرش به صورت مستقیم به دست مشتری می‌رسد.
 

خرید فرش دستباف و یا فروش آن

امروزه یکی از مواردی که برای افراد مختلف از جمله خانم‌های خانه‌دار اهمیت دارد، زیبایی طراحی داخلی خانه می‌باشد. البته خرید لوازم سنتی می‌تواند در این زمینه کمک قابل توجه ای به افراد کند. در این بین خرید انواع فرش دستباف ایرانی جزو آن دسته از مواردی است که افراد برای تزیین خانه خود از آن استفاده کرده اند.
 البته در بسیاری از موارد افراد مایل به فروش و یا تعویض فرش های خود هستند .
دقت داشته باشید می‌توانید جهت داشتن خرید و یا فروش مناسب، می توانید با کارشناسانی نظیر سمساری ها که در واقع کارشناسان خوبی در زمینه فرش هستند مشورت کرده و سپس اقدام فروش این محصول و یا خرید آن نمایید. زیرا به دلیل تجربه‌ای که این افراد در زمینه خرید و فروش انواع فرش به خصوص نوع دستباف دارند می‌توانند شما را در انتخاب طرح و مدل آن راهنمایی کنند و یا با قیمت مناسبی آن را از شما خریداری نمایند.

خریدار فرش دستباف و ماشینی
سمساری ها اولین گزینه به عنوان خریدار فرش دستباف هستند که افراد می توانند جهت فروش فرش های دستباف و ماشینی خود به آنها مراجعه کنند. سمساری جعفری نیز به عنوان یک خریدار فرش دستباف در تمامی نقاط تهران از جمله تهرانپارس ، پیروزی ، افسریه ، سید خندان ، رسالت ، حکیمیه ، فرجام ، تهران نو و ... دارای کارشناسان با تجربه در زمینه فرش می باشد و می تواند فرش شما را از لحاظ طرح ، رنگ ، تار و پود و نخ فرش بررسی کرده و با قیمتی مناسب آن را از شما خریداری نماید.
 

آیا می توان به سمساری به عنوان خریدار فرش دستباف اعتماد کرد؟

 سمساری ها خود خریدار فرش دستباف هستند اما آیا می توان به آنها اعتماد کرد؟ شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد.
خریدار فرش دستباف باید از طرف وزارت صنعت و معدن مجوز کار را داشته باشد و دقت کنید کارشناسی که فرش شما را مورد بررسی قرار می دهد  و قیمت گذاری می کند حتما کارشناس فرش باشد. نوع نخ و یا حتی مکانی که فرش در آن بافته شده است دارای اهمیت زیادی است . حتی اگر شما خودتان خریدار فرش دستباف باشید باز هم این موارد باید با دقت لازم انجام شود.سمساری ها از جمله سمساری جعفری با تجربه و قدمت طولانی قطعا خریدار فرش دستباف شما هستند. آنها دارای کارشناسان فرش با تجربه ای هستند که می توانند قیمت گذاری مناسبی را برای هر فرش دستباف، چه کهنه و یا نو انجام داده و در این صورت شما می توانید با خیال راحت با آنها وارد معامله شوید.
 

برچسب ها :

خریدار فرش دستباف

خریدار فرش ماشینی

خریدار فرش دستباف در تهرانپارس