سمساری و کسب درآمد از این راه

در جوامع امروزی ، خرید کالاهای نو ، برای عموم اقشار جامعه ممکن است مشکل ساز باشد. به همین دلیل شاید بعضی از خانواده های نتوانند کالای خود رو خریداری کنند. در همین حین کسب و کاری به نام سمساری به وجود آمد. این افراد کالای مردم رو از نقاط مختلف شهر خریداری کرده و در مغازه ای آنها را به معرض نمایش قرار می دهند.
اما در بعضی مواقع ، داخل سمساری ها میشه کالاهای خیلی لوکس هم پیدا کرد که قیمت خیلی بالایی دارند.
به همین امر، افرادی که بضاعت مالی کمتری دارند، بیشتر در مغازه های سمساری به دنبال خرید لوازم دست دوم هستند.
البته ناگفته نماند که فعالیت سمساری ها بر اساس مجوز بوده و خلاف آن غیرقانونی می باشد .این مجوز توسط شهرداری صادر می گردد.

سمساری چیست؟
سمساری شغلی اجتماعی است که بیشتر به وسایل خانه مرتبط می‌شود. زمانی که می‌خواهیم یک میز را از خانه خود خارج کنیم می‌توانیم آن را به فرد سمسار بدهیم و به ازای این انتقال مبلغی را دریافت کنیم. در واقع سمساری نوعی شغل وابسته به مشارکت اجتماعی است.
اکنون سایر افرادی که به یک میز دست‌دوم و ارزان نیاز دارند به مغازه سمساری مراجعه می‌کنند و در صورت پسندیدن، میز را خریداری می‌کنند. فرد سمسار نیز از ما‌به‌تفاوت این معاملات درآمدزایی می‌کند.
سمساری یک شغل بسیار مفید برای جامعه به شمار می‌رود و کمک می‌کند به جای افزایش دورریزها و از بین بردن وسایل تقریبا نو، همین وسایل دوباره به کار گرفته شوند و به چرخه مصرف بازگردند.

مزایای استفاده از خدمات سمساری
• با کمک سمساری‌ها در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنیم و از اسراف دور خواهیم ماند.
• دیگر هیچ وسیله‌ای به دلیل دل‌زدگی یا متناسب نبودن با دکور خانه دور انداخته نمی‌شود، بلکه به سمسار سپرده می‌شود تا دوباره به چرخه مصرف بازگردد. این موضوع باعث کاهش هزینه‌های اقتصادی و بهینه مصرف کردن خواهد شد.
• اگر از سمساری‌ها خرید کنیم پول را در جامعه به گردش درمی‌آوریم که در نتیجه وضعیت اقتصادی رشد خواهد داشت.
• سمساری‌ها یک شغل به حساب می‌آیند. بنابراین با استفاده از کمک‌های یک سمساری در ستارخان به اشتغال‌زایی نیز کمک می‌کنیم.
• با خرید از یک سمساری و حمایت از این شغل، افزایش توانایی خرید رخ می‌دهد. ممکن است فردی به دلیل وضعیت اقتصادی حال حاضر در کشور نتواند اقدام به خرید وسایل نو کند. پس خرید از سمساری‌ها گزینه‌ای مناسب برای او به شمار می‌رود.

شیوه راه اندازی کسب درآمد با شغل سمساری اینترنتی
برای راه اندازی مکانی برای سمساری یا امانت فروشی، می توانید از چند روش استفاده کنید:
– راه اندازی سایت و وبلاگ خرید فروش کالای دست دوم
یکی از راه های خرید و فروش وسایل دست دوم، این است که سایت و وبلاگ مرتبط راه اندازی کنید و کالاهای خود را در معرض فروش بگذارید . برای افزایش بازدید می توانید تولید محتوا، تبلیغات ، فعالیت در شبکه های اجتماعی و… را مدنظر داشته باشید. این شیوه وقت گیر، زمان بر و هزینه بر خواهد بودولی پایداری کسب درآمدی آن در درازمدت بالاست.
– فروش در سایت های اینترنتی و نیازمندی ها
راه دوم، ارسال آگهی و تبلیغات در سایت های رایگان آگهی و سایت های فروش است . این کار هزینه کم به همراه داشته و در وقت صرفه جویی می شود ولی محدودیت کار و نیز پایداری کمی دارد.همچنین می توانید با راه اندازی کانال تلگرام و نیز فعالیت در شبکه های اجتماعی از این راه، کسب درآمد کنید.

تهیه وسایل دست دوم برای فروش اینترنتی
برای تحقق کسب درآمد با شغل سمساری اینترنتی باید وسایل مناسب را داشته باشید لذا برای تهیه وسایل از راه های زیر می توانید اقدام کنید:

– تهیه وسایل دست دوم از منزل خود و اقوام
می توانید هر وسیله دست دوم که در منزل خود و فامیل دارید را در اینترنت برای فروش قرار دهید و کسب درآمد کنید محدودیتی از این نظر وجود ندارد . برای شروع کار و آشنایی با بازار سمساری اینترنتی و تجربه اندوزی برای توسعه کار در سطح اینترنت، مناسب است.
– خرید وسایل از سمساری های سطح شهر
بهترین شیوه این است که وسایل دست دوم را از سمساری های سطح شهر بخرید و از طریق آگهی دادن در سایت ها ، برایشان مشتری و خریدار پیدا کنید . همچنین می توانید با سمساری های مختلف سطح شهر خودتان قرارداد ببندید و بابت فروش وسایلشان در اینترنت از آنها سود خودتان را بگیرید.
– خرید کالای دست دوم از اینترنت
به دلیل گستردگی اینترنت ممکن است شما کالاهای دست دوم را با قیمت پایین در اینترنت بیابید و یا اینکه فروشنده تخفیف مناسبی می دهد، شما با خرید این کالاها ، می توانید آن را دوباره در اینترنت یا بازار به فروش برسانید. نکته مهم اینکه حتما شناخت از کیفیت جنس داشته باشید.

نکات کلیدی در کسب درآمد با شغل سمساری اینترنتی
کسب و کار یا خرید فروش وسایل دست دوم در اینترنت قاعده و قانون خود را دارد که با رعایت آنها می توانید فروش بیشتری هم داشته باشید لذا به این نکات توجه کنید:
– دقت در خرید برخی کالاهای دست دوم
هر نوع وسایل دست دوم را نباید خرید و یا فروخت. ضمن اینکه در خرید وسایل خاص که احتمال خرابی، تقلب و کلاهبرداری در آن هست باید دقت کنید. مثلا در خرید وسایل دست دوم الکترونیکی ، گجت ها ، تلفن های همراه و عتقیه جات که احتمال خرابی و یا تقلبی بودنشان است با وسواس و دقت فراوان وارد شوید و تا زمانی که از سلامت آنها مطمئن نشده اید اقدام به خرید و فروش آنها نکنید.

– تعمیر وسایل دست دوم جهت کسب سود بیشتر
شما میتوانید برخی از وسایل دست دوم که برای فروش می گذارند را خریداری کنید و با انجام برخی تعمیرات جزیی، با قیمت بالاتر بفروشید . مثلا میزها را بعد از خریداری تعمیر و رنگ بزنید و یا دوچرخه ها را بعد از خریداری و انجام تعمیرات بفروشید. البته باید توانایی تعمیرات محصول را داشته باشید و یا برای تعمیرات این وسایل را به کسی بدهید.
– هزینه کردن و یا پرداخت درصدی از سود به سایتها
همه چیز سایتها برای آگهی دادن رایگان نیست مثلا برخی سایت ها، درصدی بابت فروش از افراد می گیرد این درصد بابت حق واسطه گری یا دلالی می باشد برای اینکه تا زمانی که خریدار صحت کالای دریافتی را در سایت تایید نکند، مبلغ پرداختی خریدار را به حساب فروشنده واریز نمی‌کنند.


برچسب ها :

خرید لوازم دست دوم

امانت فروشی

سمساری

خریدار وسایل دست دوم